Esame pakviesti būti liudininkais: kokios mūsų pareigos?
Sveikinu, jūsų artimieji ar draugai jus pasirinko būti savo vestuvių liudininkais! Tačiau neabejoju, kad kartu su jauduliu bei džiaugsmu galvoje kirba ne vienas klausimas. Ką reikės daryti? Kokios liudininkų pareigos šiuolaikinėse vestuvėse?
Rekomenduojame Jūsų šventei:
Vestuvių srityje dirbu daugiau nei 10 metų ir per šį laiką mačiau daug išeinančių bei vėl sugrįžtančių vestuvinių madų. Šiandieninės vestuvės ko gero nebeįsivaizduojamos be vedėjo ar jo vaidmenį atliekančio muzikanto. Tuo tarpu liudininkams jaunieji dažniausiai sako, kad nieko nereikės daryti, tik padėti parašus. Žinoma, tai minimalus lūkestis iš į šias pareigas pakviestų žmonių. Vis dėlto, jūs taip pat galite padėti sukurti ypatingą šventę, kurios jautrias akimirkas jaunieji brangins daugelį metų.
Svarbiausias patarimas būsimiems liudininkams - kalbėtis su jaunaisiais. Išsiaiškinkite, kokia vestuvių šventės eiga bei tematika. Jei yra vestuvių vedantysis ar vestuvių koordinatorė, būtų naudinga gauti jų kontaktus ir tam tikras detales derinti su jais. Tad kartu peržvelkime vestuvių dienos planą bei kuriais momentais jūs galite prisidėti prie šventės.
Pasiruošimas
Tai gali būti tiek nuotakos šukuosenos ir makiažo darymas, tiek priešvestuvinė fotosesija ar apsirengimas. Pasikalbėkite su jaunaisiais, kaip šie planuoja organizuoti laiką prieš santuokos ceremoniją. Tai akimirkos, kai vedančiojo nebus šalia, tad jei tik jaunieji kategoriškai nesako "ne", jas galite paversti mielais prisiminimais. Visada stengiuosi jauniesiems priminti, kad vestuvės nėra tas pat kaip gimtadienio vakarėlis. Būtent tradicijos, maži simboliniai žaidimai jas padaro išskirtines. Keletas idėjų, ką galite suorganizuoti:
- iš anksto paruošti nedidelį albumą ar dėžutę su laiškais nuo nuotakos draugių, kuriuos ji galės perskaityti kol yra pas kirpėją bei makiažistę. Vietoj laiškų galite įrašyti video žinutes.
- įrašykite žinutes nuo nuotakos jos būsimam vyrui ir nuo jaunikio nuotakai, ką kiekvienas norėtų pasakyti dar prieš santuokos ceremoniją. Kad būtų lengviau, galite paruošti keletą klausimų, į kuriuos šie atsakytų. Vestuvių rytą šias video žinutes parodykite jauniesiems, kai bus atskirai vienas nuo kito.
- suorganizuokite ypatingą nuotakos vestuvinės suknelės apsirengimą - tegu jame dalyvauja mama, kitos artimos moterys bei merginos. Kiekviena gali padėti nuotakai apsirengti ir tuo pačiu palinkėti kažką gražaus.
- pasvarstykite apie tėvelių palaiminimo prieš santuoką įtraukimą. Šią gražią tradiciją galite organizuoti subtiliai bei šiuolaikiškai, net jei jaunieji bei svečiai susitinka prie bažnyčios ar santuokos rūmų ir jokio išlydėjimo iš namų nėra. Prieš ceremoniją pasiruoškite žodžius tėveliams pakviesti atlikti palaiminimą, tegu jaunieji atsistoja prieš tėvus, o šie padaro ranka kryžiaus ženklą ties jaunųjų kaktomis. Šis kelių minučių ritualas yra išties jautrus ir daugeliui tėvelių svarbus, išreiškiantis jų meilę bei rūpestį vaikais.
Po santuokos ceremonijos
Pasitarkite su jaunaisiais, ar bus vestuvių koordinatorė ar kažkas, kas organizuos veiklas po santuokos ceremonijos. Dažnai būna organizuojamas šampano staliukas bei užkandžiai. Taip pat šiuo momentu svečiai ar draugai/artimieji, kurie nėra pakviesti į vakarinę šventės dalį, ateina pasveikinti jaunųjų. Jūs, kaip liudininkai galite padėti koordinuoti situaciją: išėjus į lauką pirmieji pasveikinkite jaunuosius ir pakvieskite tą padaryti susirinkusiuosius.
Kol jaunieji fotografuojasi
Kad jaunųjų fotosesija nebūtų tik pozavimas prieš objektyvą, šiuo laiku galite įtraukti keletą veiklų, kurių akimirkos, užfiksuotos fotoaparato, taip pat atrodys gražiai, pavyzdžiui, tegu jaunieji ant dekoratyvaus popieriaus lapo surašo savo ateities planus bei svajones. Galite suorganizuoti žaidimą jauniesiems, kai jie parašo vienas kitam meilės laiškus, šie laiškai su gėrimo buteliu užrakinami nurodant dėžutę atidaryti tik kilus pirmam rimtam barniui. Tradicinį širdžių surakinimą pakeiskite originalesniu širdelės puselių sujungimu, o kad būtų linksmiau, tegu jaunieji perskaito vienas kitam humoristines meilės priesaikas.
Vakarinė šventės dalis
Atvykus į šventės vietą paprastai visą organizavimą perima į savo rankas vedantysis, tačiau jūs, kaip liudininkai galite pasvarstyti apie prisidėjimą prie šventės šiais momentais:
- Pirmasis tostas už jaunuosius. Pasiruoškite gražų, jautrų tostą, o gal pasidalinkite prisiminimais apie jaunuosius ir taip pasveikinkite naują šeimą. Tai ypatinga akimirka, tad būtų jautru, jei kalbėtų ne svetimas žmogus, o jūs - juk jaunieji būtent jus pasirinko lydėti pasižadant meilę vienas kitam. Gražių žodžių rasite šiuose straipsniuose: sveikinimai nuo liudininkų ir žodžiai apie meilę.
- Šeimos židinio uždegimas. Jei jaunieji planuoja turėti šeimos židinio uždegimo ceremoniją savo šventėje, pasvarstykite apie šios jautrios akimirkos pristatymą ir tėvelių pakvietimą patiems. Apie šeimos židinio tradiciją galite paskaityti čia. Tai viena gražiausių vestuvių akimirkų, jungianti skirtingas kartas, prie kurios galite prisiliesti ir jūs - jauniesiems brangūs žmonės. Tik jūsų ištarti žodžiai bus iš širdies, skirti būtent jūsų jauniesiems. Net ir pats geriausias vedantysis tokio jausmo nesukurs. Žodžių šeimos židiniui pristatyti pavyzdžiai: trumpas variantas, ilgesnis variantas.
- vidurnakčio tostas. Tai tostas - skirtas meilei. Dažnai šis momentas išskiriamas organizuojant specialią pramogą - nuo šampano piramidės, fejerverkų iki įvairių profesionalų pasirodymų. Galite į šią akimirką įnešti šiek tiek romantikos, pasiruošdami tostui iš anksto. Suraskite prasmingus žodžius apie meilę, kuriuos dalimis gali skaityti abu jaunieji. Žodžius galite atspausdinti ar išgraviruoti ant širdelių. Tegu jaunieji juos perskaito, žiūrėdami vienas į kitą. Žodžių pavyzdžių rasite čia.
- jaunųjų išlydėjimas miegoti. Įneškite šiek tiek humoro į šventę įteikdami linksmų dovanėlių, kurios kartu gali būti ir žaidimai. Pavyzdžiui, ženklelį ant jaunųjų kambario durų ar šaukštą bei mentelę (kuriuos jaunieji tikrai galės naudoti kasdien ;)) ir labai linksmą pyrago receptą vyrui. Jūsų patogumui suruošti vestuvių žaidimų rinkinukai, kurie padės pasiruošti šventei.
Simbolinės dovanos jauniesiems
Dar vienas svarbus klausimas, tai dovanos nuo liudininkų. Kadangi liudininkai nėra įprastiniai svečiai, jų įteikiamos dovanos taip pat turėtų būti turinčios prasmę ir išliekamąją vertę. Keletas pasiūlymų:
- ąžuolinė kraičio skrynia. Nors piniginės dovanos tampa įprasta vestuvių praktika, bet visada jaunieji po šios šventės turi brangių, sentimentalių dovanėlių ar sveikinimų, kuriuos norėsis pasilikti atminimui. Turėti jų saugojimui specialią vietą - ne tik praktiška, bet ir jautru, ypač jei tokia skrynelė pagaminta iš tradicinio lietuvių vertinamo medžio - ąžuolo, dekoruota jaunųjų vardais.
- vestuvių laiko kapsulė - svarbiausi tų metų, kai jaunieji tuokiasi, įvykiai pasaulyje ir Lietuvoje, įdomiausi pasiekimai, tendencijos, filmai ir dainos, vestuvių dienos metrikų informacija. Visa tai bus įdomu prisiminti po kelių ar keliolikos metų, papasakoti ir parodyti savo vaikams bei anūkams. Galite užsakyti tokį paveikslą jauniesiems arba surinkti šią informaciją ir padovanoti atspausdintą.
- Išgraviruoti prasmingi žodžiai - tai gali būti laimingų namų taisyklės, 12 laimingos santuokos taisyklių ar kiti jūsų nuomone prasmingi žodžiai. Tokia simbolinė dovana kasdien primins, kad norint išsaugoti tvirtą abipusį ryšį, reikės įdėti pastangų ir tik tada meilė tvirtės bei augs.
LIUDININKAMS TAIP PAT REKOMENDUOJAME STRAIPSNIUS:
- Esu liudininkė: kuo tai skiriasi nuo svočios ir ką daryti vestuvėse?
- Kaip parašyti vestuvių scenarijų?